Kurs UX w biznesie - efektywna praca projektanta - strefakursow.pl
..::(Info)::..
Wielkość: 371 MB
Język: PL
Format: MP4
..::(Opis)::..
Czego się nauczysz:
sposobów rozwoju swojej kariery jako UX Designer
zasad współpracy UX Designera z programistami oraz menedżerami
podstaw procesu projektowania UX
sprawnego wdrażania projektowania w firmie
korzystania z przydatnych narzędzi i technik
metod skalowania i automatyzacji pracy projektanta
wyceny swojej pracy i prowadzenia rozmów z klientami
oceniania efektów projektowych i sprawnego feedbacku
Myślisz o tym, by zająć się projektowaniem interfejsów? Jesteś początkującym projektantem, który nie do końca wie, w którym kierunku się rozwijać? Odpowiadasz za UX/UI w swojej firmie lub agencji i chciałbyś dowiedzieć się, jak sprawnie przeprowadzać proces projektowania? To szkolenie jest tym, czego szukasz! Dzięki niemu lepiej zrozumiesz, na czym polega praca projektanta, jakie masz możliwości rozwoju i jak skutecznie komunikować się z programistami, product i project managerami. Pozwoli Ci to lepiej argumentować decyzje projektowe oraz usprawni proces ich wdrażania w firmie. Jeśli jesteś odpowiedzialny za zarządzanie projektantami, dowiesz się jak robić to mądrze i wspierać pracę Twojego zespołu, tak by była efektywna.
W którym kierunku iść?
Bez względu na to, na jakim etapie jesteś - dopiero wchodzisz w świat projektowania, zajmujesz się nim już jakiś czas, pracujesz w agencji czy kierujesz zespołem, musisz się cały czas rozwijać. Ten kurs podpowie Ci, w którym kierunku powinieneś iść. Jeżeli jesteś początkującym, dowiesz się, co w UX Designie jest tak naprawdę ważne, z jakich narzędzi warto korzystać, czy lepiej pójść w kierunku freelancingu i samemu szukać klientów, czy może spróbować pracy w większym zespole. Poznasz też pracę z perspektywy jednego projektanta w firmie. Dowiesz się, z jakimi wyzwaniami może się to wiązać i jak sobie z nimi radzić. Bazując na moim doświadczeniu, podpowiem Ci również jak odnaleźć się w pracy zespołowej, a nawet jak tym zespołem zarządzać. Z pewnością wiedza przyda Ci się, jeżeli myślisz o pracy w korporacji lub agencji. Poznasz więc specyfiki różnego typu zespołów - centralnego, rozproszonego i hybrydowego - metody ich pracy oraz sposoby na automatyzację procesów projektowania. To masa praktycznej wiedzy, którą powinien przyswoić każdy projektant!
Wartość UX dla firmy i produktu
Projektowanie doświadczeń użytkownika staje się coraz istotniejszym elementem procesu tworzenia produktu. Jeżeli nieprawidłowe funkcje trafią do użytkownika, mogą zmienić postrzeganie przez niego produktu. W jego pamięci pozostanie błędne, często negatywne wrażenie, które niezwykle ciężko zmienić, a przecież lepiej zapobiegać niż leczyć. Wiele firm nie zdaje sobie z tego sprawy, bo projektowanie jest nadal dość świeżym elementem dla większości z nich. Ten kurs podpowie Ci jak nie być jedną z nich i nie popełniać błędów, które mogą Cię dużo kosztować! W pierwszej części szkolenia oprócz wprowadzenia do projektowania UX pokażę Ci główne problemy związane z wdrożeniem projektowania w produkcie oraz firmie. Dowiesz się, jaką wartość, oprócz dobrego designu może wnieść projektowanie, będąc częścią procesu powstawania produktu oraz jakie firmy mogą i powinny zainteresować się wdrożeniem UX.
Jak rozmawiać o designie w firmie?
Ten kurs pozwoli Ci dobrze zrozumieć rolę projektanta w firmie - nie tylko to jak powinna wyglądać jego samodzielna praca, ale też to jak powinien on współpracować z innymi osobami. Dowiesz się, jakie narzędzia będą przydatne podczas współpracy z zespołami programistów oraz co tak naprawdę jest ważne w UX z perspektywy innych. Poznasz niezwykle skuteczną metodę rozmawiania z “hipopotamem” (HiPPO). Pozwoli Ci ona skutecznie rozmawiać z osobami, które nie znają się na designie, a których błędne przekonania i decyzje mogą negatywnie wpłynąć na proces projektowania. Poznasz metody na budowanie reputacji designu oraz zrozumiałe przekazanie jego benefitów. Rozwiązywanie problemów w Twoim zespole stanie się dzięki temu znacznie prostsze.
Współpraca z agencją czy własny zespół?
Jak podejść do projektowania w swojej firmie? Lepiej budować własny zespół czy może skorzystać z usług zewnętrznej agencji i zlecić jej całą pracę? W trakcie kursu poznasz plusy i minusy każdego z tych rozwiązań. Dowiesz się jak zacząć budowanie własnego zespołu projektowego oraz na co powinieneś zwrócić uwagę podczas pracy z agencją. Zobaczysz jak skutecznie komunikować, to co chcesz osiągnąć, współpracując zdalnie oraz jak oceniać efekty pracy agencji. Zajmiemy się również kwestią przekazywania feedbacku, tak by wprowadzanie ewentualnych poprawek było szybkie i efektywne.
Jak dbać o rozwój?
Jako projektanci często jesteśmy zdani na siebie, jeśli chodzi o rozwój. Niewiele firm, zwłaszcza tych mniejszych, posiada wyspecjalizowane struktury, w których wiadomo, co można robić, oraz w jakim kierunku podążać. Przez to często dochodzi do przenoszenia projektantów z miejsca na miejsce oraz nierealnych oczekiwań odnośnie pracy i jej efektów. Podczas kursu pokażę Ci, jak walczyć z najczęstszymi problemami, na jakie możesz się natknąć takimi jak na przykład praca w silosach. Dowiesz się, w jaki sposób szukać klientów wewnątrz firmy i w którym kierunku rozwijać zespół. Jest wiele metod, sam musisz odkryć, która będzie dla Ciebie najlepsza - ja postaram się pokazać Ci wady oraz zalety tych najpopularniejszych.
|