Fundamenty programowania w języku Kotlin - strefakursow.pl
..::(Info)::..
Wielkość: 1.29 GB
Język: PL
Format: MP4
..::(Opis)::..
Czego się nauczysz:
konfiguracji i pracy w środowisku IntelliJ IDEA
składni języka Kotlin na praktycznych przykładach
programowania funkcyjnego oraz obiektowego
budowania gier i aplikacji konsolowych
korzystania z debuggera i naprawy błędów w kodzie
podczepiania zewnętrznych bibliotek za pomocą Gradle
komunikacji z serwerem REST API
wykonywania zapytań HTTPS z poziomu kodu
Myślisz o karierze w IT, ale nie wiesz, od jakiego języka programowania zacząć? Chcesz poznać uniwersalną i nowoczesną technologię, która da Ci perspektywy na ciekawą, dobrze płatną pracę? Interesuje Cię szczególnie tworzenie aplikacji na Androida? W takim razie powinieneś poznać Kotlina!
Możesz to zrobić w kilka godzin z tym kursem. Dzięki niemu szybko opanujesz podstawy programowania w języku Kotlin. Pozwoli Ci to rozwinąć swoje umiejętności w kierunku tworzenia aplikacji mobilnych, cross-platformowych, webowych (Kotlin/JS) czy natywnych.
Nie martw się, jeżeli stawiasz dopiero pierwsze kroki w nauce programowania. Kurs powstał z myślą o zupełnie początkujących. W trakcie kursu poznasz więc podstawowe koncepty, wspólne dla wszystkich języków programowania. Opanujesz zasady programowania obiektowego, funkcyjnego i stopniowo będziesz zagłębiać się w coraz bardziej zaawansowane aspekty kodowania w Kotlin.
podstawy programowania w języku Kotlin
Kotlin czy Java?
Kotlin to nowoczesny język programowania, stworzony przez JetBrains - twórców środowiska IntelliJ IDEA i jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm w branży IT. Od momentu, gdy Kotlin został oficjalnym językiem Androida, zaczął zastępować Javę, a z nowo powstających projektów wyparł ją prawie w 100%. Dzięki swojej kompatybilności z Javą, Kotlin pozwala, bez przepisywania kodu, łączyć pliki Javowe i Kotlinowe w jednym projekcie!
Jaka jest największa przewaga Kotlina nad Javą? Jego zwięzłość, która sprawia, że w pracuje się w nim znacznie szybciej i prościej. Kotlin to potężne narzędzie, którego znajomość otwiera drzwi do świata IT! Według ankiet StackOverFlow Survey, wraz z językiem GO, notuje on największą popularność wśród nowych języków programowania, wyprzedzając m. in. Darta oraz Swifta. To idealny język na start, zwłaszcza jeżeli interesuje Cię tworzenie aplikacji na Androida.
Praktyczna nauka od podstaw
Kurs zaczniemy od instalacji, konfiguracji i zapoznania się ze środowiskiem InteliiJ IDEA. Później przejdziemy przez kluczowe i najbardziej podstawowe elementy języka takie jak: zmienne, IF-y, pętle czy tablice. W kursie stawiam na minimum teorii i naukę programowania przez zabawę i eksperymentowanie z kodem.
Poszczególne komponenty języka od samego początku będziesz więc poznawał w praktyce. W każdej lekcji skupiamy się na poszczególnym elemencie składni, bawimy się nim i poznajemy jego zastosowanie. Gdy poznasz już dostatecznie dużo komponentów, zobaczysz jak połączyć je w działający program. W naszym przypadku będzie to prosta gra w kółko i krzyżyk.
środowisko InteliiJ IDEA i kluczowe elementy języka Kotlin
Programowanie obiektowe
W trakcie kursu będziemy tworzyć programy zgodnie z OOP (Object Oriented Programming) czyli najszerzej wykorzystywanym paradygmatem programowania na świecie. Niemal każda większa aplikacja, nie tylko ta Kotlinowa jest pisana zgodnie z zasadami obiektowości. W trakcie kursu dowiesz się, więc czym są klasy, modyfikatory dostępu, dziedziczenie, interfejsy i wiele więcej. Dzięki temu, zdobytą tutaj wiedzę, będziesz mógł wykorzystać w wielu innych technologiach, a nie tylko w Kotlinie.
Zewnętrzne biblioteki
W trakcie szkolenia poruszymy również temat związany z podczepianiem zależności za pomocą Gradle. Wykorzystamy szeroko stosowane biblioteki takie jak Retrofit, Gson czy Common-csv. Dlaczego to takie ważne? Większość problemów, które spotkasz na swojej drodze, już ktoś wcześniej rozgryzł. Dlaczego więc nie skorzystać z gotowego rozwiązania? Nie ma co wymyślać koła na nowo! W kursie pokażę Ci jak uprościć sobie pracę i wystrzec się błędów przy skomplikowanych implementacjach, stosując znane i popularne biblioteki open-source.
przyspiesz swoją pracę wykorzystując narzędzie gradle i biblioteki takie jak Retrofit czy Gson
Szukanie i rozwiązywanie problemów
Bardzo często podczas programowania do kodu wkradają się błędy. Ich znajdowanie jest często trudne i czasochłonne. W kursie nauczysz się więc wykorzystywać debugger, który ułatwi Ci to zadanie. To niezwykle potężne narzędzie i najbliższy przyjaciel programisty, gdy aplikacja nie działa prawidłowo, a zidentyfikowanie błędów w kodzie nie jest oczywiste.
|