Best-Torrents.com




Discord
Muzyka / Hip-Hop
Liroy - 3 Albums (95-96 & 01) (Opus ~128 | Audio Opus) [Only2]


Dodał: Uploader
Data dodania:
2023-04-15 17:17:39
Rozmiar: 156.70 MB
Ostat. aktualizacja:
2024-09-16 07:09:08
Seedów: 3
Peerów: 0


Komentarze: 0

...( Info )...

Performer = Liroy

Born = Busko Zdrój, Poland

Genre = Hip Hop

Format = Opus ~128


...( TrackList )...

Alboom (1995)

Liroy - 02.07.'93
Liroy - Ciemna strona (Brandnyóó Mellow remix)
Liroy - Coraz daley od Rayoo
Liroy - Głodny (Phunkey shit)
Liroy - Intro
Liroy - Korrba
Liroy - Liroy
Liroy - Look who's here!
Liroy - Minister edukacji (& jego cząstka yakgdybyzkąd inąd)
Liroy - Outro
Liroy - Proyekcje astralne
Liroy - Scoobiedoo ya
Liroy - Scyzoryk
Liroy - Shake yer bootie!
Liroy - Śleboda (Sen o wolności)
Liroy - Who's tha boss?!


Bafangoo! Cz.1 (1996)

Liroy - ... I co dalej ?! (ft Glennskii)
Liroy - Bafangoo
Liroy - Bafangoo - .Mix
Liroy - Grabarz ? Cz. 1
Liroy - Intromental (R.I.P.)
Liroy - Liroy był, Liroy jest & Liroy będzie (Amen)
Liroy - Mikamental (Wild thing) (Smooth version)
Liroy - To co teraz... - Bobby De
Liroy - Twoya Coorka !?


Bestseller (2001)

Liroy - ...a jebać mi się chce!!!
Liroy - Hello (Czy ty czujesz to?)
Liroy - Hello (Czy ty czujesz to?) (Club version)
Liroy - I wiem że będzie zajebiście (ft Lipa)
Liroy - Jak tu się nie wkurwić?
Liroy - Kiedy ja mówię...
Liroy - Kto to taki?
Liroy - Nie do zdarcia (Jestem)!
Liroy - Prosto z Polski
Liroy - Tak naprawdę
Liroy - To już jest koniec
Liroy - World iz a ghetto
Liroy - World iz a ghetto (Club version)

--------------------------------------------------------------------

Liroy, właśc. Piotr Krzysztof Liroy-Marzec (ur. 12 lipca 1971 w Busku-Zdroju jako Piotr Krzysztof Marzec) – polski raper, producent muzyczny, przedsiębiorca i polityk. Członek sekcji muzyki rozrywkowej Akademii Fonograficznej ZPAV, poseł na Sejm VIII kadencji.

Za sprawą wydanej w 1995 roku płyty Alboom, sprzedanej w nakładzie przekraczającym 500 tysięcy egzemplarzy, osiągnął największy sukces komercyjny w historii polskiego hip-hopu. Kilkukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk. Współpracował z takimi wykonawcami jak Ice-T, Wzgórze Ya-Pa 3, Mieczysław Szcześniak, Art of Beatbox, Borixon, Lionel Richie, Katarzyna Skrzynecka, Kayah czy Michał Urbaniak. Znany także jako L, Scyzoryk, Szaka-L, 041, Kingpin, Grand Papa Rapa.

Piotr Marzec wychowywał się na kieleckim osiedlu Sady. W 1992 roku ukończył Technikum Budowlane. Pod koniec lat 80. występował jako DJ w klubach i dyskotekach, realizował również wówczas nagrania demonstracyjne. W 1991 roku wyjechał do Francji, gdzie założył zespół Leeroy & The Western Posse, z którym występował również w Niemczech. Po powrocie do Polski w 1992 roku nagrał pierwsze utwory jako P.M. Cool Lee, które ukazały się na wydawnictwie East On Da Mic. Płyta nie uzyskała zainteresowania ze strony publiczności i krytyków muzycznych, jednakże muzyk promował ją podczas lokalnych koncertów. Wkrótce potem podjął współpracę z kielecką grupą hip-hopową Wzgórze Ya-Pa 3. W celu rozwinięcia kariery wraz z rodziną przeprowadził się następnie do Gdyni.

Działalność Piotra Marca wzbudziła zainteresowanie wytwórni muzycznej BMG Ariola Poland, z którą w październiku 1994 roku podpisał kontrakt. 22 maja 1995 roku ukazał się pierwszy singel sygnowany pseudonimem Liroy zatytułowany „Scyzoryk”. Tytułowy utwór cieszył się dużą popularnością za sprawą intensywnej promocji ze strony wytwórni. Do kompozycji zrealizowany został również teledysk. Kolejnym sukcesem okazał się utwór „Scoobiedoo Ya”. W lipcu Liroy wystąpił na festiwalu Marlboro Rock-In w Sopocie, poprzedzając koncert amerykańskiego rapera Ice-T. Miesiąc później ukazała się płyta pt. Alboom, która osiągnęła największy sukces w historii polskiego hip-hopu, sprzedając się w nakładzie ponad 500 tys. egzemplarzy. Miesiąc po premierze wydawnictwo uzyskało również status złotej płyty. Sukces Liroya przyniósł zainteresowanie ze strony krajowych mediów.

W ramach promocji raper odbył trasę koncertową w Polsce. Nawiązał również współpracę z zagranicznymi wykonawcami, zrealizował utwory w Nowym Jorku i Londynie. Wkrótce potem założył wytwórnię muzyczną Def Noizz Records i rozpoczął pracę nad kolejnym albumem. Również w 1995 roku Liroy został laureatem nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategoriach „album roku – muzyka taneczna” oraz „album roku – muzyka alternatywna”. W 1996 roku pochodzące z debiutanckiej płyty piosenki „Scoobidoo-Ya” i „Scyzoryk” zostały wykorzystane w filmie Pawła Łozińskiego pt. Kratka. Następnie w listopadzie ukazał się pierwszy minialbum Liroya zatytułowany Bafangoo! część 1, który uzyskał status złotej płyty. W kompozycjach zostały wykorzystane m.in. sample pochodzące z filmu Psy 2. Ostatnia krew. Wydawnictwo raper promował podczas koncertów w Polsce czy w Stanach Zjednoczonych, gdzie zagrał w nowojorskim klubie CBGB. Promujący płytę singel „...I co dalej ?!” cieszył się popularnością, jednakże nie przyczynił się do sprzedaży na poziomie poprzedniego wydawnictwa.

Na początku 1997 roku Liroy skomponował muzykę na potrzeby spektaklu Teatru Telewizji Kariera Arturo Ui w reżyserii Piotra Szulkina. W czerwcu ukazał się kolejny album zatytułowany L, który zawierał m.in. utwór „Mano a mano” wykorzystywany przez boksera Przemysława Saletę przed walkami. Gościnnie na płycie wystąpił znany z występów w grupie Illusion Tomasz Lipnicki. Wydawnictwo promowała kompozycja „Skaczcie do góry”, do której został realizowany teledysk, którego scenografia została nagrodzona na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. W 1998 roku Liroy otrzymał Fryderyka w kategorii „najlepszy album rap i hip-hop”. W 1998 roku Piotr Marzec wraz z wokalistą Perfectu Grzegorzem Markowskim nagrał przeznaczoną dla serialu Ekstradycja 3 kompozycję „Twoje Miasto” z muzyką Janusza Stokłosy.

W sierpniu 1999 roku ukazał się album Dzień Szaka-L’a (Bafangoo, część 2.), który sprzedał się w nakładzie 200 tys. egzemplarzy. Raper otrzymał również Fryderyka w kategorii „album roku rap / hip-hop”. W 1999 roku utwór rapera znalazł się na składance Jedna rasa – ludzka rasa: Muzyka przeciwko rasizmowi II, sygnowanej przez Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”. We wrześniu 2000 roku do sprzedaży trafia kompilacja 10, zawierająca utwory pochodzące z poprzednich albumów Liroya oraz nową kompozycję „L2K”, do której został realizowany teledysk w reżyserii Bo Martina. W październiku 2001 roku ukazała się kolejna płyta Liroya pt. Bestseller. W nagraniach wzięli udział między innymi Ice-T, DJ Tomekk, Kayah, Mieczysław Szcześniak i Mika Urbaniak[8]. Płytę promował singel „Hello – czy ty czujesz to?” z udziałem Lionela Richiego oraz samplami z utworu „Hello”.

W 2004 roku w ramach powołanej przez siebie fundacji Liroy Bank raper otworzył w Kielcach ośrodek dla młodzieży Kielecka Szkoła Jazdy. W 2006 roku powołał własne przedsiębiorstwo DEF Entertainment Sp. z o.o. 27 listopada tegoż roku został wydany kolejny album zatytułowany L Niño vol. 1. 21 grudnia 2007 roku ukazała się natomiast kompilacja Grandpaparapa (Powrót króla). Również w 2007 roku muzyk założył firmę odzieżową Def Life. Współpracował następnie z zespołem Tuff Enuff, w wyniku której powstał utwór „SecretService75 feat. Liroy” jako gitarowa wersja utworu Liroya „Ta noc jest za krótka”.

W grudniu 2008 roku odbyła się premiera pierwszego singla „Cicha noc? cz. 1” promującego kolejny album rapera pt. Nie dla dzieci. Drugi singel „Co w trawie piszczy (Ganja Boogie)” został opublikowany w maju 2009 roku. Gościnnie w utworze wystąpiła formacja Wzgórze Ya-Pa 3. Następnie odbyła się premiera utworu „Wariatka z miasta Wariatkowa”, która promowała także film Wojna polsko-ruska w reżyserii Xawerego Żuławskiego. W 2010 roku zasiadł w jury polskich eliminacji do mistrzostw Dancehall Queen & King.

Zapowiadana płyta Nie dla dzieci ostatecznie nie została wydana. Jeden z promujących utworów, „Cicha noc? cz. 1”, trafił na album Art of Beatbox – ARTcore, który ukazał się w kwietniu 2011 roku. 3 października tego samego roku wydany został singel w formie digital stream pt. „Kampania” z gościnnym udziałem Metrowego, Skorupa i Rufijoka, do którego powstał teledysk. Utwór był zapowiedzią solowego albumu rapera pt. Przerwa, którego planowana premiera miała odbyć się w listopadzie tego samego roku. Ostatecznie także ta płyta nie została wydana.

W 2013 roku ukazała się jego autobiograficzna książka zatytułowana AutobiogRAPia. Vol. 1.

Na początku marca 2015 roku raper oświadczył na Facebooku, że nie jest w stanie pogodzić życia prywatnego z zawodowym, zapowiadając tym samym zakończenie kariery muzycznej.

Przed wyborami parlamentarnymi w 2011 roku Liroy nawiązał współpracę z Januszem Palikotem, który zagrał w teledysku do jego utworu „Kampania”, nawołującym do legalizacji marihuany w Polsce. W 2013 roku zorganizował kampanię „Posadź Krzak”, mającą zachęcić Polaków do uprawy konopi na szeroką skalę i pokazać możliwości wykorzystania tej rośliny. W 2014 roku wziął udział w kampanii „1% dla fundacji Instytut Spraw Obywatelskich INSPRO”, występując w serii spotów tej organizacji.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku kandydował z pierwszego miejsca listy komitetu Kukiz’15 w okręgu świętokrzyskim. Otrzymał 22 614 głosów, uzyskując mandat posła VIII kadencji. Został członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, a także przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. marihuany medycznej. W maju 2016 roku zrezygnował z członkostwa w stowarzyszeniu Kukiz’15, pozostając w klubie poselskim tego ugrupowania. W lutym 2017 roku powołał Stowarzyszenie „Skuteczni”, w którym objął funkcję prezesa. W czerwcu tego samego roku został wykluczony z klubu poselskiego Kukiz’15.

Jest związany z ruchem antyszczepionkowym. W 2016 roku dołączył do Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych.

W wyborach samorządowych w 2018 roku Piotr Liroy-Marzec wystartował na stanowisko prezydenta Kielc z poparciem partii KORWiN (Wolność) oraz stowarzyszenia Skuteczni (z ramienia powołanego przez KORWiN KWW Wolność w Samorządzie). W pierwszej turze głosowania zajął trzecie miejsce wśród siedmiu kandydatów z wynikiem 16% głosów. W listopadzie tego samego roku wraz z posłami Wolności powołał koło poselskie Wolność i Skuteczni, zostając jego przewodniczącym (do czasu przekształcenia go w marcu 2019 roku w KP Konfederacja). Przystąpił także wraz ze Skutecznymi (zarejestrowanymi 15 kwietnia 2019 roku jako partia Skuteczni Piotra Liroya-Marca) do Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, powołanej na wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku, w których otwierał jej listę w okręgu wielkopolskim (formacja nie uzyskała mandatów). W czerwcu 2019 roku ogłosił wraz z Markiem Jakubiakiem budowę partii pod nazwą Federacja Jakubiak-Liroy (do czego ostatecznie nie doszło) i opuszczenie Konfederacji. W sierpniu 2019 roku dołączył do nowo powstałego koła poselskiego Przywrócić Prawo. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku bezskutecznie kandydował do Sejmu, otwierając kielecką listę Skutecznych (jedną z pięciu zarejestrowanych przez to ugrupowanie) i uzyskując 7393 głosy.

Piotr Liroy-Marzec jest żonaty z Joanną Krochmalską. Ma czworo dzieci, w tym jedno z poprzedniego związku.

Komentarze są widoczne tylko dla osób zalogowanych!

Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.

Copyright © 2025 Best-Torrents.com