Best-Torrents.com




Discord
Muzyka / Metal
Fear Factory - Demanufacture (25th Anniversary Deluxe Edition) (1995) (Opus ~128) [Only2]


Dodał: Uploader
Data dodania:
2022-06-17 14:39:06
Rozmiar: 81.22 MB
Ostat. aktualizacja:
2024-08-14 07:06:09
Seedów: 6
Peerów: 0


Komentarze: 0

...( Info )...

Performer = Fear Factory

Origin = Los Angeles, California, USA

Genre = Industrial Metal/Groove Metal/Death Metal/Alternative Metal

Format = Opus ~128


...( TrackList )...

Demanufacture (25th Anniversary Deluxe Edition) (1995) (Front) 03.png
Fear Factory - A therapy for pain
Fear Factory - Body hammer
Fear Factory - Demanufacture
Fear Factory - Demanufacture (Live at Ozzfest '96)
Fear Factory - Dog day Sunrise (Head of David cover)
Fear Factory - Flashpoint
Fear Factory - H-K (Hunter-Killer)
Fear Factory - Martyr (Live at Ozzfest '96)
Fear Factory - New breed
Fear Factory - Pisschrist
Fear Factory - Replica
Fear Factory - Replica (Live at Ozzfest '96)
Fear Factory - Scumgrief (Deep Dub Trauma mix) (Live at Ozzfest '96)
Fear Factory - Self bias resistor
Fear Factory - Self bias resistor (Live at Ozzfest '96)
Fear Factory - Zero signal
Fear Factory - Zero signal (Live at Ozzfest '96)

-------------------------------------------------------------------------

Fear Factory – amerykańska grupa muzyczna wykonująca industrial death metal.

Perkusista Raymond Herrera często uzupełniał swoją kolekcję płytową w sklepie muzycznym, w którym pracował gitarzysta Dino Cazares. Tenże wkrótce dołączył do zespołu Raymonda, Extreme Death, który powoli zaczął przekształcać się w Fear Factory (pol. dosł. Fabryka Strachu). Zespół powstał w 1989 roku w Los Angeles w stanie Kalifornia pod nazwą Ulceration. Rok później formacja przyjęła nazwę Fear Factory. Pierwszym krokiem było usunięcie pozostałych członków zespołu, drugim – rozpoczęcie poszukiwań chętnych do współpracy muzyków. Przyszły, choć jeszcze wtedy nieświadomy swoich możliwości wokalnych, frontman Fear Factory Burton Bell, wynajął pokój w tym samym domu co Dino. Tak wspomina Cazares: „Słuchaliśmy podobnej industrialnej muzyki, np. Skinny Puppy, Godflesh, Head Of David (zespół przedstawił cover Head Of David na LP Demanufacture pt. „Dog Day Sunrise”)”. W tym czasie Burton przewodził zespołowi Hateface grającemu w stylu grupy Helmet. Dino: „Poprosiłem Burta, żeby przyszedł na naszą próbę i spróbował śpiewać z nami. Wiedziałem, że ma talent, choć nie stwierdziłem, by był tego świadomy. Cały czas powtarzałem: możesz to zrobić, no spróbuj.” W Los Angeles w 1990 roku bogiem było Guns N’ Roses. Ulice zalewały tłumy przybranych w bandanki harleyowców. Takiemu zespołowi jak Fear Factory trudno było znaleźć miejsce na koncerty. Burton: „Nie pasowaliśmy do żadnej sceny, ani deathowej, ani rockowej.” Fear Factory zaczęło grać partyzanckie koncerty na tyłach domów znajomych. Dino: „Te imprezy stały się w pewnym momencie masowe. Jakiś dzieciak chciał mieć superimprezę na swoim podwórku, pobierał 2,3-dolarowe opłaty za wstęp. Powstawały w ten sposób małe sceny z oświetleniem i nagłośnieniem, gdzie można było grać nawet dla 500 osób. A ponieważ takie koncerty odbywały się z dala od miejsc, gdzie policja byłaby skłonna do interwencji, nic i nikt nie zakłócał ich przebiegu.”

Pierwsze właściwe demo Fear Factory zostało wyprodukowane przez Rossa Robinsona, późniejszego „mistrza” nu metalu i odkrywcę grupy KoRn. Dwie pierwsze demówki nie nadawały się do niczego, ciekawe jest to, że jedną z nich wyprodukował Billy Gould, basista Faith No More. „Było okropne” – ze śmiechem wspomina Dino; „Miało gotyckie brzmienie” – krzywi się po czasie Burton. Przełomowy materiał powstał w studio należącym do Blackie’ego Lawlessa (W.A.S.P.). „Przychodziliśmy późno w nocy aby wykraść trochę czasu przeznaczonego na nagrania. Nasz ówczesny basista nawet ukradł Blackie’emu trochę sprzętu. Wykombinowaliśmy, że skoro to jest Blackie Lawless, który grał w W.A.S.P., to może on sobie na to pozwolić.” Współpraca z Robinsonem skończyła się, demo zostało z pożytkiem wykorzystane później przez obie strony. Dzięki tej taśmie Fear Factory podpisało kontrakt z wytwórnią Roadrunner Records, a Robinson oczarował nią muzyków Korn. „Wiem, że Ross prezentował ją zespołom takim jak Coal Chamber czy Korn. Mówił im – spójrzcie jakie są moje możliwości, to samo mogę zrobić dla was. Podobno muzycy Korn ‘odlecieli’ słuchając naszych gitar. Oto kawałek historii” – powiedział Dino.

W 1995 roku Fear Factory wydało drugi album długogrający pt. Demanufacture. Materiał łączący dynamikę techno z agresją metalu został okrzyknięty klasykiem prawie natychmiast. „Wiedzieliśmy, co chcemy osiągnąć, jak chcemy brzmieć. Wszyscy mieliśmy tę samą lub zbliżoną wizję nowego materiału. Nie podzielał jej jednak nasz producent Colin Richardson, więc go wywaliliśmy. Dla mnie Demanufacture jest jak Reign in Blood Slayera. Ta muzyka atakuje i zmienia podejście do muzyki u wielu ludzi. Chłopaki ze Slipknot powiedzieli mi, że słuchali tej płyty z religijnym skupieniem.” Album uzyskał status złotej płyty.

...

Grupa wykonuje szeroko rozumiany industrial metal. Jest uznawana za prekursorów łączenia (death) metalu z elektroniką. Od początku działalności, mimo ewolucji i progresji, jej styl jest rozpoznawany, zawiera oryginalne elementy i jest uważany za „jedyny w swoim rodzaju”. Muzyka formacji jest określana jako „cyber metal”. Na początku lat 90. XX wieku, ówczesny wokalista formacji Sepultura, Max Cavalera stwierdził: „Widziałem przyszłość death metalu. Jej imię to Fear Factory”, co może stanowić niejako przepowiednię dla dokonań i twórczości zespołu.

W warstwie tekstowej liryki grupy dotyczyły od początku tematyki science fiction. Poza tym często przekaz oscylował wokół dziedzin: religia, wojna i korporacjonizm. Częstym wątkiem jest problem „człowiek przeciw maszynie”. Cechą charakterystyczną szaty graficznej wydawnictw grupy jest zawarcie w grafice okładek dwóch liter F w różnej formie.

Do inspiracji grupą przyznawało się wielu muzyków, wyrazili to m.in. Robert Flynn z Machine Head, Mark Hunter z Chimaira, Mike Sarkisyan ze Spineshank. Ponadto wpływ FF wymienili w swojej twórczości grupy Disturbed, Static-X czy Coal Chamber. Muzyka zespołu wywarła wpływ także na później powstające formacje: Mnemic, Scarve, Stiff Valentine, Sybreed, Threat Signal.

Komentarze są widoczne tylko dla osób zalogowanych!

Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.

Copyright © 2025 Best-Torrents.com