Best-Torrents.com




Discord
Programy / System operacyjny Windows
Windows 10 Home / Pro v1903 Build 18362.145 (Redstone 6 / 19H1) - 64bit [PL] [.iso] [Maj 2019] [+W10 Digital License Activation Script v7.0] [azjatycki]


Dodał: azjatycki
Data dodania:
2019-05-26 05:54:16
Rozmiar: 4.18 GB
Ostat. aktualizacja:
2024-07-14 19:33:46
Seedów: 2
Peerów: 0


Komentarze: 6

Release Preview 24 maj 2019.

Windows 10 wersja 1903 build 18362.145 (Redstone 6 / 19H1). Microsoft podał jeszcze obie nazwy równolegle, by uniknąć zamętu. W końcu nie do każdego dotarła jeszcze informacja o zmianie schematu nazw kodowych Windows 10, a dotychczasowy termin jest dla wielu znany i lubiany. Zmiana na bardziej surowy, krótszy wzór, jest podyktowana zapewne względami praktycznymi. Nazwa 19H1 odnosi się bezpośrednio do roku wydania (19) i numeru aktualizacji (H1 - czyli pierwsza w danym roku). Natomiast Redstone 1,2,3 ... zasadniczo nic nam nie mówi bo ta nazwa sama w sobie nie zawiera żadnej konkretnej informacji.

Najciekawsze nowości i zmiany wprowadzone w wersji 1903:

1. Windowsowa piaskownica
Jedną z istotnych nowości jest Windows Sanbox. Zgodnie z nazwą, jest to narzędzie umożliwiające utworzenie tymczasowego środowiska wirtualnego, które jest odizolowane od reszty systemu. Dzięki temu bez obaw można na przykład uruchamiać programy, co do których ma się wątpliwości. Na tę nowinkę długo przyszło nam czekać, a… użytkownicy domowi muszą czekać dalej, bo jest ona dostępna tylko w edycjach Professional, Enterprise i Education.

2. Koniec z wymuszaniem aktualizacji
Po majowej aktualizacji Windows 10 nie będzie już wymuszał instalowania dużych, ukazujących się co pół roku aktualizacji. Zamiast tego na ekranie pojawi się komunikat z kilkoma opcjami do wyboru, a jedną z nich będzie odroczenie aktualizacji. Jak długo będzie można zwlekać? Maksymalnie 18 miesięcy, a więc tyle, przez ile Microsoft oferuje pełne wsparcie.

Mniejsze aktualizacje również można wstrzymywać – maksymalnie na 7 dni (ale że można dokonać tego 5 razy, wychodzi: 35 dni).

Pozostając w temacie aktualizacji, warto wspomnieć o tym, że „Dziesiątka” będzie rezerwowała 7 GB na potrzeby aktualizacji, aby te kończyły się powodzeniem. A przynajmniej, by zwiększyć szansę na taki finał.

3. (Drobne) zmiany w wyglądzie
Pojawia się również nowy, jasny motyw (obejmujący także menu Start, pasek zadań czy centrum powiadomień).
Pozostańmy jeszcze przy menu Start, ponieważ pojawiła się w nim praktyczna opcja, dzięki której odpiąć można od razu całą grupę kafelków. Poszerzona została również funkcjonalność systemowej wyszukiwarki dostępnej z tego poziomu. Teraz pozwala ona na odnalezienie każdego pliku na komputerze, niezależnie od tego, gdzie się on znajduje.

Na pasku zadań dostrzec będzie można trzy nowe ikonki: z globem (informująca o braku dostępu do Internetu), z mikrofonem (informująca, że głos jest rejestrowany przez aplikację) i z logo Windows Update (informująca o aktualizacji do zainstalowania).

4. Odświeżony Pasek Gier (Game Bar)
Majowa aktualizacja systemu Windows 10 przychodzi także z nowym Paskiem Gier, który teraz jest właściwie „pulpitem gier”. Po jego aktywacji na ekranie ukazuje się kilka różnych widzetów, pozwalających na przejęcie pełnej kontroli nad elektroniczną rozrywką.

Jedna sekcja pozwala monitorować wykorzystanie procesora, karty graficznej i RAM-u, kolejna – rozmawiać ze znajomymi, następna – zmieniać ustawienia, jeszcze inna – zarządzać rejestrowaniem wideo, a kolejna – regulować głośność gry i muzyki (na przykład ze Spotify).

5. I wiele więcej…
Nie bez znaczenia jest też fakt, że Windows 10 pozwala teraz odinstalować znacznie większą liczbę zintegrowanych aplikacji, w tym Groove Music, Paint 3D, Poczta i 3D Viewer. Kolejnego odświeżenia doczekał się także Notatnik (przykładowo poszerzono obsługę skrótów, a „*” poinformuje o tym, że plik nie jest zapisany).

Z kolei Menedżer zadań pozwala teraz na wybranie domyślnej zakładki. Dodatkowo łatwiejsza stała się regulacja jasności ekranu (odpowiedni suwak pojawił się w Centrum powiadomień).

Nowy Windows 10 to także zwiększona wydajność, a właściwie przywrócona do normalnego poziomu (po tym, jak została obniżona przez łatkę chroniącą przed Spectre).

To oczywiście jeszcze nie wszystko. Zmian i nowości jest znacznie więcej.

May 2019 Update: zmiany w aktualizacji KB4497935 (OS Build 18362.145)
- Rozwiązano problem z korespondencją aplikacji z lokalnym intranetem i zaufanymi stronami w Internet Explorer przy użyciu własnych schematów - Ujednoliconego Identyfikatora Zasobów (URI).
- Rozwiązano problem, uniemożliwiający uruchamianie się niektórych aplikacji, kiedy ustawiliśmy przekierowanie folderu AppData\Roaming do ścieżki sieciowej.
- Rozwiązano problem z wyłączaniem się trybu wyświetlania nocnego w trakcie zmieniania trybu ekranu.
- Rozwiązano problem z zaburzonym renderowaniem gier na pełnym ekranie, gdy na pierwszym planie włączony był Pasek gry.
- Rozwiązano problem uniemożliwiający usunięcie urządzeń peryferyjnych Bluetooth w niektórych systemach z konkretnymi radiami Bluetooth.
- Rozwiązano problem z występowaniem nieczytelnej nazwy serwera w zdarzeniu 7600 w logu serwera DNS.
- Rozwiązano problem z DPI, które w systemie gościa mogło nie zgadzać się z ustawieniami systemu hosta.
- Rozwiązano problem z zewnętrznymi urządzeniami USB lub kartami SD, które mogły być przypisane do nieprawidłowego dysku podczas instalacji. Wiązało się to z błędem uniemożliwiającym aktualizację, gdy podłączone były te nośniki.
- Rozwiązano problem z przerywaniem połączeń SMB przez serwer.
- Rozwiązano problem uniemożliwiający otwarcie URL protokołu aplikacji, gdy był hostowany na stronie intranetowej.
- Rozwiązano problem z BranchCache, używającym zbyt dużo przestrzeni dyskowej.
- Rozwiązano problem z wchodzeniem w tryb pełnoekranowy niektórych aplikacji i gier Direct3D (D3D), kiedy orientacja ekranu była inna niż domyślna. O problemie tym pisaliśmy już wcześniej.
- Rozwiązano problem z tworzeniem pliku katalogu Windows w systemie 64-bitowym używającym Windows System Image Managera.

---------

strona producenta: https://www.microsoft.com/

---------

Sumy kontrolne obrazu .iso:
CRC32: 406E5183
MD5: D282AFD96C47AA273173977B62B11D90
SHA-1: E2E580C152A021CFAD2D3F38D61CB73AD9B3E112

---------

Podczas instalacji do wyboru wersje:
- Home (64bit)
- Home N (64bit)
- Home Pro (64bit)
- Home Pro N (64bit)

(Wersja N jest bez Windows Media Playera, bez przeglądarki internetowej i wielu innych rzeczy, które UE uznała za "zły i niebezpieczny monopol".)

---------

Instalacja
- wypal obraz na DVD lub utwórz bootowalnego pendriva, zainstaluj system
- uruchom z bootem na CD/DVD-ROM lub USB HDD

Aktywacja (wymagane połączenie z internetem)
- po instalacji systemu otwórz folder "W10 Digital License Activation Script v7.0"
- jako administrator uruchom skrypt poleceń "W10 Digital License Activation Script"
- gdy pojawi się okienko CMD, na klawiaturze kliknij na 2

---------

UWAGA:
Jeśli na tym samym sprzęcie, po poprzedniej aktywacji przy użyciu "W10 Digital License" ponownie zainstalujesz tę samą wersję systemu Windows 10 (chodzi o Home, Professional, Education lub Enterprise nie o kompilację), to zostanie ona automatycznie aktywowana przy pierwszym kontakcie online. Reasumując, nie musisz ponownie aktywować, wystarczy, że zainstalujesz system.

---------

Lista kompilacji systemu Windows 10: https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Lista-kompilacji-systemu-Windows-10

---------

przydatny screen: http://i.postimg.cc/6QM72nHm/1.png

Komentarze są widoczne tylko dla osób zalogowanych!

Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.

Copyright © 2025 Best-Torrents.com